neosinerji olarak, sektörel ve süreçsel tecrübelerimiz vasıtasıyla kurumunuzun Bilgi Teknolojileri konusundaki yapılanmasından, altyapı operasyonuna, butik uygulama geliştirilmesinden, iş süreçlerinin iyileştirilmesine ve proje yönetimine kadar birçok alanda, Danışmanlık Hizmetleri sunuyoruz.

Bilgi işlem konusunda verdiğimiz danışmanlık hizmetinde; Her sektörün ve kurumun kendine özgü bir yapıya sahip olduğundan yola çıkarak, teknolojinin tüm artılarından yararlanmanızı sağlayarak, kurumunuzun verimliliğini arttıracak gerekli bilişim araç, gereç ve hizmetleri sunuyoruz.

Uzman kadromuz Ürün Geliştirme, Yazılım Proje Yönetimi, Veri Tabanı Yönetimi, İş Analizi ve Yönetimi, IT Alt Yapısı Planlama, Teknik Danışmanlık ve Uzman Tedariki konularında kurumunuzun rekabet gücünün artması için hizmet veriyoruz.

Danışmanlarımız, çeşitli metodolojiler doğrultusunda kurumunuzun en verimli bir biçimde danışmanlık hizmeti almasını sağlıyor.  Danışmanlık hizmetlerimiz, aşağıdaki altı ana konudan oluşuyor.

Ürün Geliştirme

neosinerji olarak sigorta, finans ve genel sektörler bazında ürün geliştirme konusunda sunduğumuz danışmanlık hizmeti ile kurumunuzun bilgi teknolojilerini daha iyi kullanmasına katkıda bulunuyoruz.

Kurumunuzun ihtiyaçlarının sürekli değişen ve gelişen Bilgi Teknolojileri ortamında, değişmesi ve yeni uygulamalara ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Ancak bu sırada mevcut yatırımlarınızın korunması da ayrı bir önem teşkil etmektedir.

Mevcut uygulamalarla karşılanamayan isteklerinizin, yeni uygulamalar üzerinde geliştirilmesi ve eski uygulamalarınızın da yeri geldiğinde bu yeni geliştirilen uygulamalarla birlikte çalışabilmesi önem taşımaktadır.

Uzman kadromuzla ihtiyacınızı analiz edip, ürün tasarım, geliştirme ve entegrasyonunu tamamlayarak, kendi bünyenizde kullandığınız veya servis ettiğiniz ürünün işlevsel bir şekilde son kullanıcıya sunulmasını sağlıyoruz.

Yazılım Proje Yönetimi

Kurumunuzun her türlü uygulama geliştirmesi için proje yönetimi yapıyoruz.

Projeyi, tamamen neosinerji ekibinin gerçekleştirebileceği gibi, kurumunuzda oluşturulacak ortak bir ekip ile de tamamlayabiliyoruz.

Neosinerji olarak PMP sertifikasına sahip deneyimli ekibimizle, Proje Yönetim Metodolojisi’nin kuruma özel olarak oluşturulması, varsa mevcudun iyileştirilmesi için öneriler sunulması, konularında danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz.

Bu kapsamda uzman proje yöneticilerimiz analiz, modelleme, teknik mimari, ağ ve güvenlik, çözüm, test, canlı geçiş ve eğitim konularında kurumunuza hizmet veriyorlar.

neosinerji olarak kurumunuzun kendi bünyesinde yürüttüğü yazılım projeleri için gözlem, danışmanlık ve eğitim hizmetleri de sunuyoruz.

Veri Tabanı Yönetimi

Kurumunuzun Bilgi Teknolojileri stratejilerine uygun olarak veri tabanı kurulum bakım ve yönetim hizmetleriyle yanınızdayız.

Sunduğumuz veri tabanı yönetimi hizmetlerimizle, ihtiyacınıza uygun servislerin seçilebilmesi sayesinde yetkin sistem yönetimini işletmenize kazandırarak maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı oluyoruz.

Veri tabanı Hizmetlerimiz:

 • MS SQL Server Veri tabanı Yönetimi Hizmeti
 • Uzaktan Veri tabanı Hizmeti (Remote DBA)
 • Veri tabanı Kurulum ve Sürüm Yükseltme
 • Veri tabanı Performans İyileştirme
 • Veri tabanı Yedekleme ve Kurtarma
 • Veri tabanı Konfigürasyonu ve Sağlığı Kontrolü
 • Veri tabanı Periyodik Bakım Hizmetleri
 • Veri tabanı Uygulama Stratejileri Danışmanlık Hizmetleri
 • MS SQL Server Veri tabanı Konsolidasyon Hizmeti

İş Analizi ve Yönetimi

İş yönetiminde başarıyı elde etmek için kurumunuzun hedeflerine en uygun yöntemi bulmak için yanınızdayız.

Her kuruluşun kendine özgü işleyişi ve ihtiyaçları vardır. Uzman kadromuz kurumunuzdaki işleyişi kolaylaştırarak, hatalı yönetilen süreçlerin neden olduğu zaman ve maliyet kaybını minimum hale getirerek, kurumsal bir anlayışa dönüştürüyor.

IT Alt Yapısı Planlama

Bu kapsamda, kurumunuzun sistem ve/veya ofis donanımları için ihtiyaç duyduğu tüm donanımların tedarik, geliştirme, kurulum ve bakım süreçlerini karşılıyoruz.

Mevcut durum ve gereksinimleriniz analiz edildikten sonra belirlenen çözümler doğrultusunda, anahtar teslim olarak, tüm işlemlerinizi tamamlıyor bu şekilde sistem verimliliği ve yönetiminin maksimum düzeye taşınmasını sağlıyoruz.

Çözüm sonrası bakım ve destek hizmetini kurumunuzla aramızda belirleyeceğimiz standartlarda yürütüyoruz.

IT altyapısı çözümlerimizden bazılarını; Konsolidasyon, Sanallaştırma, Yedekleme çözümleri, Felaket Kurtarma çözümleri, İş istasyonları ve istemci çözümleri, Yüksek performanslı sunucu sistemleri, Donanımlarının sağlanması, Azure Uygulama Çözümleri olarak örnekleyebiliriz.

Hizmetimizin Kurumunuza sağlayacağı avantajlar:

 • BT altyapınızın en son teknolojilerle çalışmasını sağlar
 • BT altyapınızın güvenli olmasını sağlar
 • BT altyapınızın destek ve yönetiminin bir standarta ulaşmasını sağlar
 • Konuyla ilgili uzman istihdam etme ihtiyacınız ortadan kalkar
 • Temel faaliyetlerinize odaklanmanızı sağlar
 • Operasyon maliyetlerinizin düşmesini sağlar
 • Bakım ve destek süreçlerinizin kolaylıkla yürütülmesini sağlar.

Teknik Danışmanlık ve Uzman Tedariki

Kurumunuzun çalışma ortamına kolay uyum sağlayacak teknik danışmanlarımızla hizmetinizdeyiz.

Teknik danışmanlık ve Uzman kullanımı kurumunuzun maliyetlerini düşürmek için vazgeçilmez bir hizmet yöntemidir.

Konusunda  deneyimli uzmanlarımızla dönemsel veya proje bazlı olarak çalışıp hem profesyonel hizmet alabilir hem de sabit maliyetlerinizi geçici hale dönüştürmüş olursunuz.

neosinerji olarak dış kaynak hizmeti sunduğumuz alanlar:

 • Yazılım Geliştirme
 • Veri tabanı yönetimi
 • Altyapı ve Yazılım Mimarisi Oluşturma
 • Yazılım Bakım
 • İş Süreci Analizi ve İyileştirmesi
 • Proje Analiz  ve Tasarımı