Sigorta sektörü için heyecan dorukta! TSREŞB’de bugün yapılacak Seçimli Olağanüstü Genel Kurul’da 2 aday yarışacak. Kulisler hareketlendi.

Sigorta sektöründe heyecanla beklenen TSREŞB başkanlık seçimi bugün yapılıyor. Bugün saat 14:30′da sigorta şirketlerinin yöneticileri sektörün çatı örgütü TSREŞB’nin 2 yıllık başkanını seçmek için Levent’teki merkezde bir araya gelecek. Hemen belirtelim Birlik başkanı ‘çalıştığı kurum adına değil sektör adına’ seçilecek. Komitelere seçilenler ise şirketleri adına seçilecekler.. Peki bu ne demek? Başkan çalıştığı kurumdan istifa ederse yeni bir seçim olacak? Komitelerde görev alan üyelerin çalıştığı şirketten istifa etmeleri halinde şirketleri başka bir temsilci gönderecek..

Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’ne başkan olmak için ilk olarak adaylığını Işık Sigorta’dan Recep Koçak açıkladı. Koçak’ın adaylığını değerlendiren Aviva Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Fırat, ‘Birlik başkanlığının en büyük 10 şirketten birinin yöneticisi olması gerektiğini’ söylemişti. En büyük 10 şirket yöneticilerinden hiç biri başkanlık için aday olacağını açıklamayınca, Aviva Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Fırat da aday olduğunu açıkladı. İlk zamanlarda pek de niyetli görünmeyen Fırat, sektörün diğer yöneticileri tarafından ikna edilmiş gibi görünüyor. Peki seçimi kim kazanacak?

Haberin ayrıntılarını http://sigortagundem.com‘da okuyabilirsiniz.