Anadolu Sigorta iş zekasını geliştiriyor

Anadolu Sigorta, iş zekası çözümleri konusunda METRIC ile işbirliğini genişletti

Türkiye’deki sigorta şirketleri arasında ilk 3’te yer alan Anadolu Sigorta’nın İş Zekası ekibi, iş analitikleri hizmetleri veren METRIC ile işbirliği kapsamını artırarak gelişimini sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki 1000’den fazla Anadolu Sigorta çalışanı ve 5.000 satış noktasının iş zekası ihtiyaçlarından sorumlu olan ekip, girdiği çözüm ortağı arayışında Türkiye’nin lider iş zekası firmalarından METRIC ile çalışmayı tercih etti.

METRIC ile birlikte ihtiyaç halinde yerinde çözümler, destek hizmetleri, periyodik bakım hizmetleri gibi teknik altyapının olmazsa olmazları arasında yer alan çalışmalar yürüten Anadolu Sigorta, bu süreçte işgücü ve zaman tasarrufu sağlamanın yanı sıra elde ettiği yeni yetkinliklerle kurumsal zekasını artırdı.   Köklü sigorta şirketi Anadolu Sigorta METRIC ile birlikte her ay şirketin iş zekası ekibinin yetkinliğini artırmaya yönelik 3 gün süren atölye çalışmaları yürütüyor. METRIC ile ağırlıklı olarak problem çözümü, kurumsal zeka iş kalemlerinin yerine getirilmesi ve atölye çalışmaları özelinde işbirliğini genişleten Anadolu Sigorta ekibine verilen iş zekası hizmet ve eğitimleri halen devam ediyor.

Yapılan araştırmalarda en iyi sonuçları vermesinden ve pazarda ciddi bir paya sahip olmasından dolayı METRIC’in sunduğu iş zekası çözümlerini tercih ettiklerini bildiren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı elde ettikleri en önemli kazanımların ekip yetkinliğini artırmanın yanı sıra METRIC’in kendilerine verdiği güven duygusu olduğunu ifade etti. “Hizmeti alma amacımız ağırlıklı olarak karşılaştığımız sorunlarımızın çözümüydü. Çözümlerin hayata geçirilmesi sürecinde de yaşadığımız zorluklar oldu. Hepsi de METRIC’in deneyimli personeli tarafından çözüldü” diyen Abacı “METRIC ekibinden oldukça yakın ilgi gördük, sorunlarımıza oldukça hızlı dönüşler aldık. Artık biliyoruz ki herhangi bir konuyla ilgili olarak bir sorun yaşadığımızda, sorunumuzu hızlı ve etkin bir şekilde çözecek bir şirket var” şeklinde konuştu.

METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy Anadolu Sigorta’ya verdikleri hizmetin kapsamını şöyle özetliyor: “Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olan Anadolu Sigorta, tecrübesi ve başarısıyla pazardaki üç büyük şirketten biri. Biz de böyle bir şirkete iş zekası konusunda destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz. İşbirliğimizin başından beri Anadolu Sigorta ekibiyle uyumlu bir çalışmamız var. Çalışmamızın başında karşılaştıkları sorunların daha çabuk ve efektif çözülebilmesi için bu hizmeti almak istediklerini bize bildirdiler. Biz de kendi ihtiyaçlarını analiz ederek şirketin özel ihtiyaçlarına en uygun çözümleri onlara sunmak için çalıştık. Özellikle düzenlenen atölye çalışmalarının da oldukça faydasını gördüklerini ifade ediyorlar. Bunun yanında işgücü ve zaman tasarrufu, yetkinlik kazanımı gibi sonuçlar elde ettiklerini bildirmeleri bizim açımızdan da son derece pozitif sonuçlar.”

Kaynak: Sigorta Gündem